Főoldal » 2015 » Március » 25 » A Föld órája 2015. március 28.
4:58 PM
A Föld órája 2015. március 28.

A Föld órája magyar honlapja

A Föld Órája egy világméretű önkéntes kezdeményezés, melyet a WWF hívott életre, hogy megpróbálja felhívni az emberek, vállalatok, intézmények, kormányok figyelmét a környezetszennyezés és a túlfogyasztás okozta problémákra. Az akció keretében arra kérik a résztvevőket, támogatókat, hogy minden év márciusának utolsó szombatján este világszerte kapcsolják ki és le egy órára a nem létfontosságú lámpáikat és elektromos berendezéseket.

A kezdeményezés 2007-ben indult Ausztráliából. Ekkor Sydney-ben kapcsolták le a fényeket egy órára, hogy ezzel hívják fel a figyelmet a klímaváltozás hatásaira. Azóta globális klímavédelmi akcióvá nőtte ki magát az esemény. Több száz ország, és számos híresség áll ki a WWF klímavédelmi törekvései mellett. Olyan nevezetességek sötétülnek el, mint például a pekingi Tiltott Város, a római Trevi Kút, az egyiptomi piramisok, a párizsi Eiffel torony és a Notre Dame, és lekapcsolják a világ legmagasabb épületeinek fényeit is. 2008-ben vált nemzetközivé a kezdeményezés. Ebben az évben csatlakozott Magyarország is négy várossal ehhez a világméretű akcióhoz. A Föld Órájának nem az a célja, hogy általános fogyasztás-csökkentési gyakorlattá váljon, a globális villanyoltás szimbolikus cselekedet, ha úgy tetszik, ünnep. A környezeti kihívásokra és a túlfogyasztás hatásaira kívánja irányítani a figyelmet, egyben bemutatja, hogy a problémák leküzdh

etőek, ha készek vagyunk összefogni a megoldás érdekében. A Föld Órája logója egy hagyományos 60-as logó, amely az akció 60 percét szimbolizálja, amellyel szeretnék felhívni a figyelmet a környezetvédelem fontosságára.

Csatlakozz a nemzetközi akcióhoz!

2015. március 28-án este fél kilenckor kapcsold le egy órára

az elektromos berendezéseidet! Tegyél te is a bolygónkért!

Iskolánk is csatlakozott ehhez az akcióhoz. Pénteken (március 28-án) a tanulóink és 

az iskola dolgozói a Föld színeit viselik majd öltözékükben, ezzel kifejezve tiszteletüket és szeretetüket bolygónk felé. Ezen a napon nem kapcsoljuk fel a világítást a tantermekben, a fénymásolók, számítógépek és digitális táblák használatát, odafigyelünk, hogy ez a nap „szemétmentes” legyen és megformálju

k az udvaron a gyerekek által az akció „60 +” logóját.

Kategória: Ökoiskola | Megtekintések száma: 250 | Hozzáadta:: Gábor | Címkék (kulcsszavak): órája, föld, ökoiskola | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
<