Főoldal » 2015 » Április » 28 » Világfa ültetés, vetélkedő, előadás a Föld napján - 2015 április 22.
9:25 AM
Világfa ültetés, vetélkedő, előadás a Föld napján - 2015 április 22.

Iskolánk csatlakozott a Magyar Éghajlatvédelmi Szövetség által kiírt Világfák kampányhoz, így először ültethettük el az év fáját, mely 2015-ben a kocsányos tölgy. Büszkék vagyunk arra, hogy az ország közel 40 helyszíne közül a mi iskolánk az egyik, ahol Világfát ültettek és büszkék vagyunk a megújult iskolaudvarra is. Sok kis- és nagy gyermek keze szorgoskodott, hogy az udvar zöldebb, virágosabb legyen. Témanapot tartottunk ezen a napon, melyen a diákok a szelektív hulladékgyűjtésről és a komposztálásról kaptak sok új információt. Az  újonnan megszerzett tudást később vetélkedőn kamatoztathatták mind az alsó és felső tagozaton. Az első és második évfolyam mesén keresztül tanulta meg hogyan gyűjtsük és hasznosítsuk a hulladékot, majd a legkisebbek akadályversenyen, a nagyobbak élő társasjátékban vettek részt. Közben a felső tagozat élvezettel hallgatta és nézte végig a School-Túra című előadást, melyet a Miskolci Egyetem Anyagtudományi Tanszékének munkatársai tartottak. A hetedikesek egész délelőtt az iskolaudvar szépítésén dolgoztak, a nyolcadikosok pedig Ökomatákat készítettek, melyeknél később a kisebbek játékosan adtak számot a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos ismereteikről. A föld napi vetélkedő első helyezettjei (4.b és 5.b osztály) örömmel vették birtokba nyereményüket, egy-egy facsemetét, melyet saját kezűleg ültettek el és gondoznak majd a jövőben. Az alsós osztályok virágokat ültettek, így gyönyörű virágos kertek születtek. Szép, élmény dús nap volt, melynek eredményét mindennap csodálhatjuk ezután! Most már csak egy dolgunk van: vigyázzunk rá!

Kategória: Ökoiskola | Megtekintések száma: 322 | Hozzáadta:: Gábor | Címkék (kulcsszavak): VILÁGNAPJA, világnap, föld | Helyezés: 2.0/1
Összes hozzászólás: 0
<